Szorty czyli krótko 11.07.2014

Zwiedzanie Parlamentu. Turyści, którzy chcą zwiedzić budynek Parlamentu od 1 lipca bilety kupują w nowo otwartym centrum obsługi ruchu turystycznego na placu Kossutha (pod ziemią, po prawej – północnej stronie budynku Parlamentu). Oprócz kasy znajdują się tu: kawiarnia, sklep z pamiątkami, szatnia, toalety. Informacje w j.ang. dotyczące zwiedzania, godziny otwarcia, aktualne ceny biletów tu.

Utrudnienia w ruchu. Do końca sierpnia spodziewane są utrudnienia na drodze szybkiego ruchu – gyorsforgalmi út,
prowadzącej do lotniska Ferihegy (Ferihegyi repülőtérre vezető út). Z powodu prac remontowych ruch w kierunku lotniska odbywa się jednym pasem. Na równoległej Gyömrői út, na odcinku między Zalán utca a Úz utca zamknięte będą oba pasy w kierunku lotniska. W stronę centrum ruch odbywa się po Gyömrői út.

Nowy most na Cisie. W pobliżu Szolnok rozpoczęła się budowa nowego mostu na Cisie. Most o długości 756 m będzie częścią nowego 29 km odcinka autostrady M4, który ma zostać oddany jesienią 2016 roku.

Skatepark. W Budapeszteńskim skateparku Görzenál (Görkorcsolya és Szabadidőpark) otwarto niedawno nowy tor dla deskorolkarzy, reklamowany jako jedyny taki i najlepszy na Węgrzech. Görzenál istnieje od 1995 roku. Znajduje się w Óbudzie, nad Dunajem, naprzeciwko Wyspy Małgorzaty, zajmuje powierzchnię 14.000 m². Adres: III dzielnica, Árpád fejedelem útja 125. Tu do obejrzenia zdjęcia z otwarcia i strona parku.

Pay what you want czyli naleśniki za „ co łaska” w nowo otwartej naleśnikarni Fánkydoo, na Bajnok u.2/b w VI dzielnicy. Dziennie przygotowywane jest 100 sztuk naleśników, za które goście płacą wedle uznania. Wszyscy zastanawiają się czy tego typu lokal ma szansę przetrwać na Węgrzech.

Wybory Miss Hungary 2014. Tu zdjęcia kandydatek, które zakwalifikowały się do konkursu – wyglądają na nich jak klony. A tak dla odmiany węgierska top modelka Barbara (Barbi) Palvin.

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s