Zapowiedzi 31.07.2014

1 sierpnia: Strandok Éjszakája czyli Noc Kąpielisk, 49 kąpielisk w całym kraju z których większość czynna będzie do północy, a niektóre do 2.00 a nawet 4.00 rano. Program można sprawdzić tutaj  (pasek menu po prawej stronie pod Letölthető anyagok 2014/2).

31 lipca – 2 sierpnia: kierunek wschód czyli East Fest w Mezőtúr, festiwal organizowany jest od 2012 roku w tym samym miejscu, w którym odbywał się kiedyś WAN2 Festival, ale nie jest jego kontynuacją, WAN2 był trochę cięższy brzmieniowo. Wystąpi kilka dobrych węgierskich zespołów, lista wykonawców tu.

1-3 sierpnia: Bukowińskie Spotkania – XXV Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny w Bonyhád (ok. 20 km na zachód od Szekszárdu) z udziałem zespołów z Polski, Węgier, Słowacji, Ukrainy, Mołdawii i Rumunii – również z Siedmiogrodu, będzie można skosztować potraw kuchni seklerskiej. Uczestnicy upamiętnią też 250 rocznicę Siculicidium – masakry Seklerów (Székelyek) w Madéfalva dokonanej przez armię habsburgską za panowania Marii Teresy (węg. madéfalvi veszedelem). Szczegółowy program festiwalu tu.

1-3 sierpnia: sex, drugs & alcohol – tego na pewno nie będzie na węgierskim „Przystanku Jezus”. Festiwal młodzieży Cross Sound zwany tu chrześcijańskim Szigetem odbędzie się w miejscowości Vajta (komitat Fejér).

1 i 3 sierpnia: Aida – opera Verdiego na Wyspie Małgorzaty z udziałem tenora Thiago Arancama. Tu szczegóły.

Aida

1-10 sierpnia: tydzień wina w Balatonlelle, program.

1-20 sierpnia: festiwal wina w Balatonalmádi, program.

2 sierpnia: Wyimaginowany reportaż z amerykańskiego pop-festiwalu w Óbudzie (Zichy udvar), godz. 21.00. Musical powstał na podstawie kultowej książki Tibora Déry, muzykę skomponował Gábor Presser (członek zespołów Omega i Locomotiv GT). Dla zainteresowanych link.

2 sierpnia: godz. 20.00 koncert Vad Fruttik i Anna&The Barbies w Balatonfenyves.

2 sierpnia: festyn uliczny, knedle i muzyka w Balatonfűzfő – Gombóc Fesztivál.

3 sierpnia: Magyar Ügetőderby – jubileuszowa, setna gonitwa kłusaków w Kincsem Park. Od godz. 14.00, wstęp bezpłatny. Tu program.

derby

3 sierpnia: WAMP – bazar designu na Erzsébet tér, młodzi węgierscy projektanci, okazja do nabycia niepowtarzalnych pamiątek, ozdób, ciuchów.

5 sierpnia: koncert 65daysofstatic na A38, godz. 19.30

5-9 sierpnia: Diabelski Kocioł – Ördögkatlan Fesztivál to festiwal kultury odbywający się w kilku miejscowościach w okolicach Villány, m.in. Nagyharsány. Pierwszy festiwal odbył się w 2008 roku z inicjatywy nieżyjącego już barda i aktora Tamása Cseha (ma swój pomnik na pl. Gellerta). Są to spotkania z muzyką, teatrem, literaturą i sztuką, z udziałem międzynarodowych gości. Festiwal otrzymał miano doskonałości przyznane przez Węgierskie Stowarzyszenie Festiwali. Program również w j. ang. tutaj.

6 sierpnia: godz. 18.00 Bringin It Back Festival w Dürer Kert. Hardcore, kapele ze Stanów, Australii, Portugalii, UK, NZ. Zobaczcie tu.

7-20 sierpnia: Art Moments – festiwal sztuki wizualnej Europy Środkowej, jezioro w Lasku Miejskim (Városliget Csónakázó tó). Gościem będzie m.in. Witek Orski – polski artysta, fotograf z Galerii Czułość.

do 24 sierpnia: piracki statek na Balatonie z programem dla małych wilków morskich. Rozkład jazdy.

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s